Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego warto kupić lupy stomatologiczne Mevizo?

Jak wykazały niedawno przeprowadzone badania, praca w lupach znacznie poprawia jakość widzenia obserwowanego obiektu, ułatwiając tym samym doskonalsze opracowanie ubytku czy estetyczniejsze wykończenie wypełnienia.
W endodoncji, praca w lupach stomatologicznych umożliwia szybsze odnalezienie i dokładniejsze opracowanie oraz wypełnianie kanałów zębowych.
W przypadku młodych pacjentów, z racji mniejszego, mlecznego uzębienia, powiększony obraz pozwala na pewniejsze badanie i sprawniejsze przeprowadzenie zabiegu.
Jednak co najważniejsze z perspektywy przyszłej kariery, to wypracowywanie zachowania ergonomicznej pozycji pracy, minimalizującej bóle mięśni i pleców każdego lekarza dentysty.

[/vc_column][/vc_row]

Mevizo już na studiach czy dopiero po?

Im szybciej zaczniesz przyjmować pacjentów w lupach, tym sprawniej będziesz w nich pracował później w klinice.
Należy pamiętać, że pierwsze kroki w pracy w lupach nie należą do błyskawicznych i wymagają wyuczenia nowych nawyków. Dlaczego więc najpierw uczyć się czegoś, co i tak z czasem będzie trzeba zastąpić specyfiką pracy w powiększeniu?
Wraz z rozwojem współczesnej stomatologii oraz wzrostem konkurencji wśród stomatologów, doskonalsze umiejętności pracy z lupami, mogą być niebagatelnym atutem w Twoim CV.

Do tej pory pracowałem bez powiększenia i odnosiłem sukcesy. Skąd więc potrzeba pracy w powiększeniu?

Nie ważne jak doświadczony już jesteś, praca w powiększeniu pozwoli Ci wytyczyć nowe standardy swojego leczenia. Nie bez znaczenia pozostaje również poprawa odbioru Twoich kompetencji przez pacjenta. Dodatkowo odkryjesz, że Twoje zabiegi przebiegają sprawniej, przez co możesz podarować sobie więcej czasu na odpoczynek pomiędzy wizytami lub po prostu szybciej wrócić do domu.

Nie udało mi sie dotychczas znaleźć wygodnych lup stomatologicznych, dlaczego miałbym zaufać lupom Mevizo?

Komfort użytkowania był jednym z czołowych kryteriów podczas projektowania lup Mevizo. Zastosowaliśmy specjalne perforowane podparcia na nos, które pozwalają skórze oddychać i zapobiegają zsuwaniu. Pamiętaliśmy także o maksymalnym obniżeniu ich wagi abyś wręcz nie czuł ich obecności!

Mimo wszystko musisz jednak pamiętać, że praca w lupach stomatologicznych wymaga wytrenowania nowego sposobu postrzegania rzeczywistości i może zająć Ci trochę czasu. Jednak mózg człowieka jest niesamowity i możesz być spokojny, nie potrwa to zbyt długo!

Jakie powiększenie wybrać?

Jeśli jest to Twój pierwszy kontakt z lupami, powinieneś wybrać nasze najmniejsze 2,5x powiększenie. Pozwoli to na stopniowe przyzwyczajanie się Twojego wzroku do pracy w powiększeniu, obniżając ryzyko zmęczenia oczu, które może wystąpić na początku. Większe powiększenie sprawdzi się doskonale w endodoncji i jako kolejny krok w rozwoju własnych umiejętności. Po więcej informacji zaglądnij do naszego Guidebooka.

Jaką długość roboczą powinienem wybrać?

Długość robocza jest bardzo ważną miarą, pozwalającą na lepsze dopasowanie lup do Twojego indywidualnego stylu pracy i wzrostu. Lupy Mevizo zaprojektowaliśmy z myślą, aby dawały Ci maksymalną głębię obrazu i maksymalną tolerancję zmiany długości roboczej. W celu jej dokładnego dobrania, skorzystaj z naszego Guidebooka.

Co zrobić jeśli przez przypadek wybiorę złą długość roboczą?

Jeśli zdecydujesz się na wymianę lub zwrot, wystarczy że prześlesz nam produkt z powrotem w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. Pamiętaj jednak, że musi on być nieużywany, w nienaruszonym stanie i w oryginalnym opakowaniu.
W razie wątpliwości zapoznaj się z naszym Regulaminem oraz skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Czy Mevizo daje gwarancję na swoje produkty?

TAK!
Wszystkie nasze produkty posiadają 2 letni plan protekcyjny Mevizo. Gwarancja obejmuje wszelakie defekty związane z częściami optycznymi. Okres 2 lat liczony jest od daty wystawienia rachunku. W razie problemów z naszym produktem, prosimy o kontakt z naszym działem gwarancji lub na Facebook’u.
Po otrzymaniu zgłoszenia i weryfikacji, prześlemy Ci informacje zwrotną czy zgłoszenie kwalifikuje się do wymiany, naprawy lub zwrotu.
Uprzejmie jednak prosimy o sprawdzenie stanu przesyłki przy kurierze w chwili dostarczenia i w razie uszkodzeń, o zgłoszenie tego do naszego działu gwarancji z krótkim opisem usterki.

Uwaga : Prosimy o nie odsyłanie produktu, dopóki nie podamy dokładnych wskazówek co do dalszych działań.

Jak mogę zwrócić produkt?

Jeśli z jakiegoś powodu jesteś niezadowolony z swojego zakupu, zawsze możesz do nas zwrócić swój produkt w przeciągu 14 dni na adres : ul. Świętokrzyska 9, 32-500 Chrzanów, Polska. Prosimy jednak wcześniej poinformować dział obsługi klienta o chęci zwrotu towaru.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszym Regulaminie.
Uwaga : Mevizo, z racji ogólnoeuropejskiej działalności, nie pokrywa kosztów przesyłki zwrotnej.

Dokąd Mevizo prowadzi wysyłkę?

Prowadzimy wysyłkę do wszystkich krajów UE.
Mevizo pokrywa za Ciebie WSZYSTKIE KOSZTY WYSYŁKI!

Jaka jest cena wysyłki i jaki jest czas dostawy?

Koszty przesyłki są w pełni pokrywane przez Mevizo. Czas przesyłki w dużej mierze zależy od kraju i adresu docelowego.

Dlaczego czas realizacji zamówienia to około 3 tygodnie?

Wszystkie nasze lupy stomatologiczne są tworzone i ręcznie składane w Polsce na Twoje indywidualne zamówienie. Naszym priorytetem jest ich najwyższa jakość i sprawność, która zadowoli naszych nawet najbardziej wymagających klientów. Chcąc uniknąć późniejszych niedoskonałości, rezerwujemy sobie prawo do spędzenia nad tym tyle czasu i uwagi ile będzie tylko potrzebne. Najczęściej jest to okres 2-4 tygodni. Szanując jednak Twój czas i zniecierpliwienie, będziemy Cię na bieżąco informować mailowo o każdym kolejnym etapie tworzenia Twoich lup Mevizo.